Časté dotazy

  • Home
  • /
  • Časté dotazy

Nejčastěji kladené otázky (FAQ)

1) – Jsem úplný začátečník, co mám dělat?

Pokud jste se nikdy nesetkali s pojmem “binární opce”, doporučil bych Vám si stáhnout můj stručný Ebook, kde je jednoduše vysvětlen princip a psychologie binárního obchodování. Vyzkoušejte si demo účet zdarma s virtuálními penězi s trénujte si tak své obchodní strategie. Dále si vyberte ověřeného a spolehlivého brokera na binární opce, u kterého chcete a budete obchodovat. Pravidelně na blog také přidávám některé strategie, články a informace o binárním obchodování.

2) – Jakého brokera na binární opce si vybrat?

Určitě bych vám doporučil vybrat brokera ze seznamu mnou ověřených a vyzkoušených brokerů. Brokery, které zde uvádím, pokládám za seriózní, jak na základě ohlasů vás obchodníků, tak na základě mých dlouhodobých zkušeností. Jsou regulovaní od regulačních úřadů, jako jsou CySec, FCA a také od EU. Někteří z tohoto seznamu jsou regulovaní i od České Národní Banky i NSB. V sekci brokeři na binární opce můžete vidět i srovnání a recenze jednotlivých platforem.

3) – Jaký minimální první vklad byste mi doporučili?

Co se týče prvního vkladu, tak to je individuální, dle finančních možností každého jednoho z vás. Když začínáme, musíme mít na účtě minimálně 100 $ – což je minimum pro seriózní obchodování. Podle mě je lepší do začátku investovat minimálně 200$ a to z důvodu lepšího moneymanagementu. Přece jenom byste měli obchodovat s maximálně 10% vašeho banku, lépe však s 5%.

4) – Chci obchodovat binární opce, musí být 18 let?

Ano, pokud chcete obchodovat binární opce, je třeba, aby vám bylo 18 let. Bez potvrzení věku (např. občanským průkazem, či pasem) si svoje vydělané peníze od brokera není možné vybrat.

5) – Obchodujete spíše dlouhodobé, nebo krátkodobé opce?

Vzhledem k strategii, kterou k obchodu binárních opcí používám, obchoduji nejčastěji opce s půlhodinovým intervalem. Minutové opce jsou opravdu spíše ,,hazardovou,, záležitostí..Nicméně existují obchodníci, kteří mají svůj systém na minutové obchodování a jsou velmi ziskoví.

6) – Jak je to s daněmi ohledně binárních opcí?

Zisk z obchodování binárních opcí patří podle paragrafu §10 mezi „Ostatní příjmy“, které by se měly danit 15% sazbou. Zdravotní ani sociální pojištění se z těchto příjmů neplatí, takže je výpočet poměrně jednoduchý, dopředu víte, že ze zisku zaplatíte 15 procent.

7) - Kolik se dá pomocí binárních opcí vydělat?

Tato otázka je pro každého obchodníka velice individuální. Není žádné omezení… :)

8) - Co je to Metatrader?

Metatrader je software pro určováním technické analýzy vývoje cen podkladových aktiv. Tento software je zcela zdarma a pomocí všelijakých indikátorů, oscilátorů, či pouhých trendových čar dokážete lépe vyčíst vývoje cen. Více o tomto nástroji pro binární opce se dozvíte v článcích.

9) - Máte nezodpovězené některé otázky? Kontaktujte mě

Pokud si myslíte, že zde na webu něco chybí, nebo jste nemohli najít odpověď na vaší otázku, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat pomocí emailu, live chatu, či v diskuzích pod články.