01 Říj

Moneymanagement

První starostí každého obchodníka binárních opcí by měla být ta, že nebude riskovat příliš mnoho peněz na každém obchodu. Bohužel mnozí obchodníci začnou obchodovat binární opce, aniž by měli ponětí o určitém riziku a obchodují pouze s vidinou rychlého zisku a vysoké odměny. K úspěchu v binárním obchodování je třeba vzít v úvahu maximální procento z celkového obchodního kapitálu, které by měl obchodník riskovat v každém otevřeném obchodě. Ve skutečnosti schopnost omezit své ztráty je stejně důležitá (možná ještě důležitější) jako úspěch v ziskových obchodech. Cílem moneymanagementu v binárních opcích je minimalizovat rizika a maximalizovat zisk. Začátečníci by v tomto odvětví měli znát 3 základní pravidla.

  • Neobchoduj s penězi, které si nemůžeš dovolit ztratit

Obchod binárních opcí může být velmi zábavný a vzrušující. Také může zhodnotit vaše vložené investice, nicméně každý obchodník musí mít na paměti, že i zde je riziko ztráty, stejně jako v jakémkoliv jiném obchodování. Proto prvním pravidlem je jedno z nejstarších pravidel a to: „neobchodovat s pěnězi, které si nemůžeme dovolit ztratit“. Za druhé nikdy by si obchodník neměl půjčovat na obchod peníze, nýbrž obchodovat se svými vlastními. Třetím a nejdůležitějším pravidlem je si nastavit a dodržovat denní rozpočet. Pokud by měl být tento rozpočet překročen, je povinnost pro daný den přestat obchodovat.

  • Drž se plánu

Dobrý moneymanagement požaduje přijetí konzervativní investiční strategie, která znamená neriskovat celý svůj kapitál. Je-li zadán obchod (bez ohledu, jak je veliký) vždy musí být obchodník ujištěn, že investuje konzervativně. Tento výraz znamená, že je nutno používat pouze 5% vlastního kapitálu na každý obchod. Binární opce, jako každý jiný druh investování jsou nejistá věc, na které se podílí určitý rizikový faktor, tudíž konzervativní investiční strategie má za úkol šetřit peníze každého investora. Binární obchodování nabízí spoustu možností. Dobrá strategie moneymanagementu vyžaduje diverzifikaci. Volatilita, která doprovází obchodování měnových párů je velice odlišná například od obchodu s komoditami, stejně jako u akcií. Je tedy zřejmé, že výplaty (payout) se můžou lišit v závislosti na aktivu, které je vybráno.

  • Buď trpělivý – obchoduj pomalu a postupně

moneymanagement

Ztráty z některých obchodů by měly být brány jako pozitivum, protože tyto ztráty jsou schopny ovlivnit budoucí, nebo po sobě jdoucí obchodní rozhodnutí. S binárním obchodováním je třeba začít pomalu a postupem času navyšovat – toto je významnou úlohou zejména pro obchodní začátečníky. K serióznímu obchodu rozhodně nepatří vložit celý kapitál na jeden obchod. Investice po malých množstvích neustále pomáhají k zlepšování disciplinovanému přístupu. Většina brokerů na binární opce nabízí minimální investiční částku mezi 10 a 30 dolary. Tuto výhodu by měl využít každý obchodník a obchodovat tak s trpělivostí. Jakmile je vložen první vklad, bez ohledu na to, zda je 100 dolarů, nebo 3000 dolarů, měly by platit stejné klíčové skutečnosti, a to obchodovat pouze s 5% procenty tohoto kapitálu.

Tento fakt postupně vybuduje hladinu sebevědomí, pomáhá automaticky informovat o ukazatelích a měl by být schopen připravit strategie k investování a posléze pomoci snížit ztráty. Jednou z důležitých věcí, která stanovuje úspěšné obchodníky, má co dočinění s využitím dobré strategie hospodaření peněz. Smyslem tohoto přístupu je dosažení optimálního růstu a zároveň minimalizování rizika.

Tip na závěr: nejlepší směr k získání dobrých výsledků v binárním obchodování vychází z minimalizování rizika týkajícího se ztrát.