11 Říj

Výhody binárních opcí

Řízení rizika

U binárních opcí je návratnost počáteční investice stanovena už od začátku obchodu, což znamená, že možný zisk, případně ztráta je předem dobře známá. To znamená, že nemůžete ztratit více, než jste očekávali – na rozdíl od např. obchodování Forexu. To mimo jiné znamená, že si řídíte riziko investice zcela sámi. Vzhledem k tomu, že míra návratnosti je poměrně vysoká a obchodní časy krátké, v dlouhodobém časovém horizontu fixní částky na binární opce jsou zařazovány mezi výhody.

Krátkodobé obchodování

U binárních opcí je možnost se rozhodovat, jaký bude čas vypršení opce. Toto je jedna z nejzásadnějších výhod obchodování tohoto typu. Jak již bylo zmíněno, časový úsek, neboli expirace může být volen v rámci minut až týdnů. Někteří obchodníci a fanoušci dlouhodobých obchodů volí datum expirace např: „konec týdne“, nebo „konec měsíce“, nicméně většina obchodníků raději volí kratší časové úseky – v tom spočívá největší výhoda obchodu binárních opcí.

Nízké minimální investice

Brokeři na binární opce (makléři) zpravidla mívají nízké investiční minima, což samozřejmě umožňuje začít s malým kapitálem. U některých brokerů může obchodník začít již s 20 dolarovým počátečním vkladem, ačkoli každý obchodník, který je zběhlý v odvětví akciových trhů pravděpodobně ví, že by měl začít s vyšším množstvím investičního kapitálu zejména kvůli řízení moneymanagementu. Nicméně flexibilitu počátečních vkladů a později výběrů považuji za velikou výhodu.

Online obchodování

Binární opce jsou obchodovány pomocí online platforem, proto není nutné stahovat žádné softwary, jako tomu bylo před několika lety. Trading je nyní k dispozici prakticky odkudkoli na světě a vše, co obchodník k obchodu potřebuje, je počítač (mobilní zařízení) a připojení k internetu. Stačí si jednoduše otevřít účet u daného brokera, přihlásit se na svůj obchodní účet a začít obchodovat. Právě jednoduchost a přehlednost obchodu binárních opcí považuji za velké plus a tudíž výhodu.